balkon

Markizy tarasowe czyli o przyjemnym ochłodzeniu

Główną zaletą markiz tarasowych jest zdolność do tworzenia cienia. W upalne dni już od południa w domach czy mieszkaniach zaczyna być gorąco. A przecież podczas letnich miesięcy przebywając w domu niekoniecznie chcemy mieć pozamykane okna i poopuszczane rolety. To świetny sposób na utrzymanie chłodu w pomieszczeniach kiedy przebywamy poza domem lub np. w pomieszczeniach znajdujących się na piętrze. Latem chcemy otwierać balkony i tarasy.

I tu pojawiają się markizy tarasowe. Materiał markizy po rozłożeniu stworzy przyjemny cień, dzięki któremu chłodniej będzie także wewnątrz domu. W ten sposób w pełni możemy korzystać z pięknej pogody nie przejmując się mocnym słońcem, tym bardziej że dłuższe przebywanie na intensywnym słońcu jest nie tylko mało przyjemne, ale i niebezpieczne. Popularność markiz tarasowych w domach/mieszkaniach (przez długi czas kojarzyły się głównie z kawiarnianymi ogródkami) wynika z tego, że dają możliwość zacienienia większej przestrzeni, są łatwe w montażu, łatwe do utrzymania w czystości i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Koniec z niewygodnymi i małymi parasolami.

Zalety markiz tarasowych

Markiza tarasowa PREMIUM w kasecie Dakar
Markiza tarasowa PREMIUM

Tkaniny markiz i cały osprzęt cechuje wysoka jakość. Materiały, z których są szyte muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych, przede wszystkim promieni słonecznych. Dlatego wykonuje się je ze specjalnych tkanin akrylowych, akrylowych wodoodpornych i poliestrowych powlekanych PCV. Cała konstrukcja jest wytrzymała dzięki zastosowaniu grubszych profili i przez to odporna na podmuchy wiatru, a malowanie metodą proszkową sprawia, że również odporna na rdzewienie.
Pielęgnacja tkanin nie jest skomplikowana. Wystarczy szczotką na długim kiju zmiatać nieczystości np. liście. Pamiętać o tym, aby nie pozostawiać markizy rozwiniętej podczas silnych opadów; drobny deszczyk jej nie zaszkodzi natomiast ważne jest to, że kiedy zwijamy markizę materiał musi być suchy. To samo dotyczy prania: można zdjąć tkaninę i wyczyścić ją przy użyciu miękkiej gąbki i wody z delikatnym detergentem. Materiał musi całkowicie wyschnąć przed zwinięciem. Po sezonie nie musimy demontować markizy – wystarczy że kupimy taką, która posiada kasetę i problem rozwiązuje się sam.
Z montażem też nie ma problemu. Można go wykonać samodzielnie, chyba że mamy markizę o dużej powierzchni. Wtedy lepiej zlecić montaż z uwagi na wagę produktu. Markizy możemy przymontować w trzech miejscach: do ściany budynku, do spodu balkonu lub do krokwi dachowej. Zwijamy ją lub rozwijamy ręcznie lub za pomocą mechanizmu elektrycznego. Dopasowanie markizy też nie jest problemem.

W sklepie internetowym Knall każdy produkt przygotowany jest na wskazany wymiar. Dodatkowo nasi Klienci mogą wybierać kolory stelaży i materiału więc z łatwością dopasowują markizy do wyglądu elewacji budynku.

One thought on “Markizy tarasowe czyli o przyjemnym ochłodzeniu

  1. Kupiliśmy w zeszłym roku podobne i jesteśmy mega zadowoleni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *