dom

Idealna ochrona przed słońcem – markizy i markizolety

W poradniku przedstawiamy najpopularniejsze markizy oraz markizolety – idealne do ochrony przed promieniami słonecznymi. Poznaj ich podstawowe właściwości i zalety.

Markizy do okien pionowych

Markizy VMZ cechuje zdolność do równomiernego rozpraszania światła w pomieszczeniach, które ochraniają przed promieniami słonecznymi. Dzięki temu skutecznie zapobiegają nagrzewaniu nie powodując całkowitego zaciemnienia wnętrz. Markizy montowane są na zewnątrz (przeznaczone do stolarki pionowej) w oknach oraz drzwiach – tarasowych i balkonowych. Można je stosować przy oknach/drzwiach wykonanych z PCV, aluminium i drewna.

Markizy tarasowe

Zadaniem markiz tarasowych jest przede wszystkim tworzenie cienia na naszych tarasach/balkonach podczas upalnych dni. Nie tylko zatem zyskujemy chłodne i komfortowe wnętrze, ale także zacienione miejsce na świeżym powietrzu; będziemy tam mogli zjeść rodzinne śniadanie lub odpocząć po południu z książką. Ponieważ markizy montowane są na zewnątrz (narażenie na czynniki atmosferyczne) do ich produkcji stosuje się najwyższej jakości stopy aluminium oraz specjalnie impregnowane tkaniny. Bogata kolorystyka materiałów powoli bez problemu dopasować je do różnych kolorów elewacji.

markizy

Markizolety do okien pionowych

Markizolety VMB posiadają właściwości identyczne jak markizy do okien pionowych – chroniąc przed słońcem delikatnie rozpraszają światło nie zaciemniając pomieszczeń i zapewniając tym samym komfortowe w nich przebywanie. Istotna różnica polega ta tym, że tu mamy ruchomą odchylaną belkę, która pozwala, po rozwinięciu markizolety, na swobodny dostęp do zewnętrznego parapetu. Montujemy je na zewnątrz w oknach i drzwiach – tarasowych oraz balkonowych. Wykorzystywane w oknach/drzwiach wykonanych z PCV, aluminium lub drewna.

One thought on “Idealna ochrona przed słońcem – markizy i markizolety

  1. Przymierzam się do zakupu do domku letniskowego na mazurach osoby wynajmujące pokoje może będą zadowolone 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *