Markiza tarasowa – sami możemy tworzyć cień

Wiosna i lato mijają nam bardzo przyjemnie. Długie dni, sezon wakacyjny no i oczywiście duuużo słońca. No właśnie. Kochamy lato i słońce, ale podczas gorących dni musimy w pewnym momencie ukryć się w cieniu. Nie tylko dla własnego komfortu, ale i bezpieczeństwa.

Markizy mogą kojarzyć się głównie z kawiarniami i restauracjami, ich letnie ogródki zacieniane są często właśnie przez markizy. To, dzięki czemu latem kawę w ulubionej kawiarni pijemy w przyjemnym cieniu, możemy teraz wykorzystać we własnym domu czy mieszkaniu. Markizy tarasowe bowiem coraz chętniej montowane są nad tarasami, balkonami lub nawet nad mocno nasłonecznionymi oknami.

 

Markiza tarasowa w praktyce

Kupno markizy tarasowej często łączy się z wieloma pytaniami. Czy po jednym sezonie markiza będzie wyglądała estetycznie? Czy łatwo utrzymać ją w czystości? Czy montaż jest łatwy? Jak zabezpieczyć ją poza sezonem? Czy będzie pasować do mojego balkonu/okna/tarasu?

Markizy tarasowe szyte są ze specjalnych materiałów – tkanin akrylowych, akrylowych wodoodpornych oraz poliestrowych powlekanych PCV. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Oznacza to, że promienie słoneczne (to na ich działanie markizy narażone są przede wszystkim) nie spowodują szybkiego blaknięcia kolorów. Nie zaszkodzi im także deszcz, który często latem potrafi na chwilę zaskoczyć – powinniśmy jednak pamiętać, aby przed zwinięciem materiał był całkowicie suchy.

Markizę łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy na bieżąco usuwać z niej liście czy gałązki np. za pomocą szczotki. Można też po zakończeniu sezonu letniego zdemontować materiał i oczyścić go gąbką namoczoną w wodzie z delikatnym detergentem. Osuszyć przed zamontowaniem.

Montaż markizy jest bardzo prosty, bez trudu można go wykonać samodzielnie. Jedynym wyjątkiem są markizy o dużej powierzchni, wtedy jest to niemożliwe z uwagi na ich duży ciężar. Markizy możemy przymontować w trzech miejscach: do ściany budynku, do spodu balkonu lub do krokwi dachowej. Jej obsługa jest także prosta: zwijamy ją lub rozwijamy ręcznie lub za pomocą mechanizmu elektrycznego. Sterowanie przy pomocy elektryki jest polecane przy markizach o większej powierzchni.

W zabezpieczeniu poza sezonem pomoże nam sama markiza. Wystarczy, że wybierzemy taką, której materiał umieszczony jest w kasecie. Dzięki temu jest on skutecznie chroniony przed opadami nie tylko jesienią/zimą, ale także wiosną i latem w trakcie gorszej pogody. Nie nasiąka wilgocią i służy nam dłużej.

Trudności z dopasowaniem mogą się pojawić, ale tylko wtedy kiedy kupujemy markizę gotową np. w markecie budowlanym. W sklepie internetowym Knall przygotowujemy je na podany przez Klienta wymiar. Dopasowana jest zatem do szerokości konkretnego tarasu czy balkonu.

2 thoughts on “Markiza tarasowa – sami możemy tworzyć cień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *