image na żaluzjach

Żaluzje drewniane jako dodatkowa ochrona przed słońcem

Przez ostatnie lata niewątpliwe możemy obserwować zmiany zachodzące w klimacie, których efekt zauważamy ponieważ w okresie letnim coraz bardziej dokuczają nam upały.

Podczas urlopu taka pogoda cieszy i zachwyca. Ale po powrocie, w mieście już niekoniecznie. Rzeczywiście wysoka temperatura panująca na dworze może być bardzo uciążliwa. Szybciej czujemy się zmęczeni, jesteśmy mniej efektywni w wykonywaniu codziennych obowiązków, a dodatkowo częściej czujemy się rozdrażnieni. Długotrwałe wysokie temperatury mogą też być szkodliwe, przede wszystkim dla małych dzieci i seniorów.  Tym bardziej robimy wszystko żeby w domu panowała przyjemna temperatura dająca wytchnienie i pozwalająca odpocząć; zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy podczas snu.

W przestrzeni publicznej korzystamy z obiektów klimatyzowanych, ale w domu nie zawsze chcemy i możemy ją zainstalować. Dlatego warto zastanowić nad jak najskuteczniejszą ochroną okien przed słońcem i nagrzewaniem – to przez szyby do wnętrza dostaje się najwięcej ciepła. Za osłonę najskuteczniej chroniącą wnętrza przed słońcem uznaje się rolety zewnętrzne, tworzące pancerz przed szybą. Ale tu znowu – po pierwsze nie zawsze chcemy lub możemy je zastosować w budynku mieszkalnym, po drugie nawet jeśli wyposażymy dom w rolety zewnętrzne nie możemy zapomnieć o wewnętrznych.

Osłony wewnętrzne pełnią nie tylko istotne funkcje ochrony wnętrz przed nasłonecznieniem i nagrzaniem, ale także uzupełniają wystrój wnętrz i podkreślają jego charakter. Na szczególną uwagę zasługują tu żaluzje drewniane. Nie tylko są bardzo skuteczne w ochronie przed słońcem, cechuje je także wyjątkowy styl, który wynika z tego, że są zrobione z naturalnego materiału.

Styl żaluzji drewnianych

Drewno ma niepowtarzalną zdolność podkreślania wystroju wnętrz, tych tradycyjnych i tych bardziej nowoczesnych. Dlatego żaluzje drewnie są bardzo uniwersalne i łatwo komponują się ze stylem w jakim chcemy urządzić dom. Co bardzo istotne w sklepie internetowym Knall produkowane są „na miarę” czyli wymiar jaki podaje Klient. Dzięki temu można je stosować w oknach o różnych, także niestandardowych, wymiarach. Drewno w naszych żaluzjach to lipa syberyjska lub bambus. Kompozycji ze stylem wnętrz sprzyja także paleta kolorystyczna – poza naturalnymi odcieniami drewna mamy także kolor czarny i biały.

Żaluzje drewniane działają identycznie jak klasyczne. Zbudowane są z poziomych listew (lameli) o różnej szerokości do wyboru: 25mm, 50mm i 65mm. Cały osprzęt także produkowany jest z drewna. Sterując nachyleniem listew decydujemy o ilości światła w pomieszczeniu. Ponadto listwy żaluzji drewnianych są grubsze od tradycyjnych i stanowią lepszą barierę przed nagrzaniem.

Szerokość lameli zależy od wielkości osłony. Przyjmuje się, że listewki węższe lepiej wyglądają przy mniejszych oknach, nie tworzy się wizualny efekt „ciężkości”. Przy większych oknach można zastosować szerokość 50 lub 65mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *