Markizolety VMB – elegancja i ergonomia w jednym

Markizolety posiadają właściwości identyczne jak markizy okienne VMZ – chroniąc przed słońcem delikatnie rozpraszają światło nie zaciemniając pomieszczeń i zapewniając tym samym komfortowe w nich przebywanie.

Istotna różnica polega ta tym, że tu mamy ruchomą odchylaną belkę, która pozwala, po rozwinięciu markizolety, na swobodny dostęp do zewnętrznego parapetu. Montujemy je na zewnątrz w oknach i drzwiach – tarasowych oraz balkonowych. Wykorzystywane w oknach/drzwiach wykonanych z PCV, aluminium lub drewna.

 

Markizolety VMB – cechy charakterystyczne

  • Energooszczędność/ekologiczność – ograniczenie zużycia energii w pomieszczeniach klimatyzowanych co powoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Markiza typu Solar – zasilanie baterią słoneczną (nie wymaga zasilania elektrycznego).
Markizoleta solarna
Markizoleta pionowa screen FAKRO VMB solarna
  • Dopływ naturalnego światła – zdolność do równomiernego rozpraszania promieni słonecznych, pomieszczenia nie są zaciemnione i można w nich komfortowo przebywać korzystając z naturalnego światła. Brak konieczności doświetlania pomieszczeń sztucznym światłem.
  • Widoczność na zewnątrz i zapewnienie prywatności – faktura markizy pozwala zachować widoczność na zewnątrz przy jednoczesnym zablokowaniu widoczności z zewnątrz, co zapewnia swobodę przebywania w pomieszczeniach.
  • Poprawa ergonomii – zdolność markizy do równomiernego rozpraszania promieni słonecznych daje możliwość swobodnej pracy w pomieszczeniu; korzystamy z naturalnego światła nie męcząc oczu sztucznym doświetlaniem wnętrz. Właściwość szczególnie istotna przy pracy z wykorzystaniem komputera.
  • Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV – ochrona wnętrza oraz umieszczonych w nim przedmiotów i materiałów przed niekorzystnym promieniowaniem UV np. blaknięcie, zmiana kolorów.

 

Z uwagi na to, że markizolety VMB montowane są na zewnątrz szczególną uwagę przykłada się do jakości ich wykonania i odporności na działanie czynników atmosferycznych.

Markizy VMB

Tkaniny produkowane są z włókiem szklanych powlekanych PCV. Następnie roluje się je na wałku z silnikiem i umieszcza w kasetonie z profili aluminiowych. Profil może być montowany do okna lub wewnętrznej wnęki szpaletowej. Celem utrzymania właściwego napięcia tkaniny pomiędzy prowadnicami oraz uniknięcia jej wypadania z prowadnic w krawędziach tkaniny zatapia się taśmę suwakową. Dzięki temu specjalnemu połączeniu tkaniny z profilem zwiększa się wytrzymałość markizolety VMZ na wiatr (wytrzymałość na porywy wiatru o prędkości do 120 km/h; wiatru bocznego do 220 km/h) oraz uniemożliwione jest przedostawanie się owadów do wnętrza.

 

Kolorystyka profili markizolet – biel, szarość, brąz. Na zamówienie Klienta w wybranym kolorze palety RAL. Siedem rodzajów tkanin do wyboru – pięć z 10% prześwitem względnym, dwa z 1% prześwitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *